15-16.9.2011 Ahvenanmaalla Ålands Golfglubbenin Kungs- ja Slottsbanalla
Hyvä Asiakkaamme,
Perinteinen järjestyksessään jo yhdestoista Sensonor Scandinavian Master pelattiin tänäkin vuonna Ahvenanmaalla Kungs- ja Slottsbanan kauniilla kentillä.
Kentän luonnehdinta: Suunnittelu erittäin onnistunut. Kenttä hyväkuntoinen ja haastava kaikentasoisille pelaajille. Kauniit maisemat meren rannalla ja Kastelholman linnan ympärillä.
Keli oli tänä vuonna eka päivänä perinteisen sateinen mutta onneksi ei kuitenkaan räntää. Tänäkin vuonna pelasimme turnauksen kaksipäiväisenä lyöntipelinä ja yhteistulos ratkaisi voittajan. Pentti ja Christian pelasivat sateessa ja tuulessa tiukan ensimmäisen päivän ja Pentti nykäisi 10 lyönnin kaulan finaalipäivää varten. Toisena päivänä aurinko hemmotteli meitä ja Christian alkoi kuroa eroa umpeen mutta Pentti piti rutiinilla loppurei'illä tilanteen hallussa ja voitti lopulta 8 lyönnillä. Onneksi olkoon!
Ohessa kisatunnelmia kuvien muodossa
Sensonor Scandinavian Master 2011 kuvia
Kilpailutulokset:
| HCP Lyöntipeli: | 1. | Pentti Reijonen | 168 lyöntiä (86+82) |
| 2. | Christian Anderson | 176 lyöntiä (96+80) | |
| 3. | Joel Patrikka | 169 lyöntiä (92+77); Kilpailun ulkopuolella |
Joel Patrikka